آواتار رسول صفری

رسول صفری

وبلاگی برای انتشار حرف هایم!

آموزش نصب وردپرس توسط داکر

داکر و وردپرس

شاید شما هم نیاز داشته باشید تا یک وردپرس در کوتاه ترین زمان بدون نصب و تنظیمات Lamp داشته باشید ، در این زمان است که داکر به کمک شما میاد.
شما توسط داکر می‌توانید مجموعه‌ای از برنامه‌ها را در کنار یکدیگر داشته باشید بدون این که تنظیمات این برنامه ها تداخلی با هم داشته باشند ، خوب دیگه بریم سراغ نصب وردپرس.

چهارشنبه 04 بهمن 1396

ساخت ربات تلگرام ساده با پایتون ، از آماده سازی تا اجرا

امروز برای اولین بار یک ربات بسیار ساده برای تلگرام با پایتون آماده کردم ، این ربات فقط این امکان رو داره که برای دستوراتی که شما ارسال می‌کنید یکسری پاسخ ثابت ارسال کند. یکی از مشکلاتی که بعد از آماده سازی این ربات داشتم این بود که کجا میزبانی بشه ؟؟؟

شنبه 01 مهر 1396

رایگان پایتون بیاموزید

دوره‌ی پایتون جادی یکی از بهترین دوره‌های آموزش پایتون مقدماتی به زبان فارسی قطعا همین آموزش پایتون جادی هست ، شنبه این هفته قراره هزینه این دوره رایگان بشه و یک موقعیت بسیار مناسب برای کسانی که می‌خواهند برنامه نویسی را شروع کنند هست . پس اگر به این دوره آموزشی نیاز دارید فراموش نکنید که صبح روز شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ حتما به سایت Gotoclass مراجعه کنید.

پنج‌شنبه 23 شهریور 1396

شروعی دیر و انتقال به گیت هاب

امروز سایتم رو به گیت هاب منتقل کردم (قبلا از وردپرس استفاده می‌کردم) ، اینجوری دیگه همیشه باقی می‌مونه ، چون من خیلی دیر شروع کردم وبلاگ نویسی رو تقریبا می‌شه گفت اکثر هم دوره‌های من که وارد اینترنت شدیم وبلاگ‌هایی با طول عمر بیش از ۸ سال دارند … اما الانم دیر نیست سعی میکنم این وبلاگ رو تا زمانی که بتونم زنده نگه دارم میدونم که چند سال دیگه تمامی پست هایی که قراره در آینده اینجا بنویسم برام یادآور خاطرات میشن و این یعنی یک اتفاق مثبت‌ !

چهارشنبه 22 شهریور 1396

آموزش راه اندازی مدیا سرور Emby

تصویری از مدیا سرور
چند وقتی بود که دوست داشتم فیلم هایی که داخل کامپیوتر خودم دارم رو بتونم بدون استفاده از فلش مموری داخل پخش کننده خانگی ببینم … این پخش کننده ما امکاناتی مثل FTP یا Kodi نداشت اما وای فای داشت که DLNA هم پشتیبانی میکرد برای همین به فکر افتادم تا فیلم هایم را با استفاده از DLNA روی شبکه به اشتراک بزارم و برای اینکار برنامه ی Emby رو پیدا کردم …

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396

این اولین وبلاگ من است!

تا امروز وب سایت های زیادی در زمینه های مختلف داشته ام اما هیچوقت یک وبلاگ شخصی برای انتشار حرف هایم نداشته ام و این اولین وبلاگ من است.

جمعه 01 اردیبهشت 1396